Porady dla klientów

pytania i odpowiedzi

 • jak podłączyć dekoder lub telewizor do internetu

  Podłącz dekoder lub telewizor z domową siecią LAN (Internet). Jedną końcówkę kabla podłącz do rutera a drugą do gniazda ETHERNET w dekoderze lub telewizorze. Jeśli chcesz się połączyć bezprzewodowo - podłącz adapter WIFI (dongle) do wejścia USB WIFI w dekoderze. Telewizory Skymaster posiadają wbudowany adapter do bezprzewodowego połaczenia z Internetem (Skymaster 32" 32SH1000-TNT, Skymaster 42" 42SF1000-TNT, Skymaster 50" 50SF1000-TNT).

 • numer urządzenia

  Unikalny numer urządzenia podany na etykiecie, na spodzie dekodera lub z tyłu, na obudowie telewizora. Numer służy zarówno do identyfikacji urządzenia jak i użytkownika w przypadku reklamacji usługi lub napraw gwarancyjnych sprzętu. Nie należy odklejać etykiety z numerem a w celu łatwego dostępu do numeru zaleca się go zapisać.

  Numer dostępny jest również w oknie statusowym urządzeń. Wyświetla się ono po naciśnięciu przycisku "STATUS" na pilocie dla Dekodera TNT5 oraz "OPTION" dla Telewizorów Skymaster.

 • NUMER KONTA KLIENTA DO WPŁAT

  Unikalny numer konta bankowego, dedykowany do zakupionego przez użytkownika dekodera lub telewizora. Służy on do dokonywania wpłat za zamówione usługi telewizji TNTV. Przy dokonywaniu płatności przelewem bankowym lub przekazem pocztowym ten numer należy wpisać w polu „numer konta odbiorcy”. Podany jest w menu – interfejsie zakupowym każdego urządzenia. W interfejsie urządzenia użytkownik ma zawsze dostęp do historii zakupów i wpłat na swoje konto. W przypadku zapytań dotyczących płatności należy posługiwać się unikalnym numerem konta.

 • jak podłączyć urządzenie aby korzystać z telewizji TNTV?

  Podłączenie dekodera hybrydowego Skymaster TNT T5 do telewizora

  1. Podłącz przewód z anteny do obioru telewizji naziemnej DVB-T do gniazda AERIAL IN w dekoderze.
  2. Podłącz dekoder do płaskiego telewizora (np. LCD, LED) za pomocą HDMI lub za pomocą wejścia SCART do telewizora starszego typu.
  3. Podłącz przewód zasilający POWER do prądu i uruchom dekoder i telewizor przyciskiem pilota POWER. Po krótkiej chwili na ekranie telewizora ukaże się menu - interfejs obsługi dekodera. Jeśli telewizor nie wyświetla interfejsu, źródło sygnału w telewizorze zostało źle wybrane. Sprawdź dokumentację telewizora w celu sprawdzenia ustawień.
  4. Podłącz dekoder z domową siecią LAN (Internet). Jedną końcówkę kabla podłącz do rutera a drugą do gniazda ETHERNET w dekoderze lub podłącz adapter WIFI (dongle), który znajduje się w zestawie do wejścia USB WIFI w dekoderze.
   

  Następnie urządzenie przeprowadzi użytkownika przez aktywację usługi. Należy zaakceptować Regulamin szczegółowy, który wyświetli się na ekranie telewizora. Urządzenie zeskanuje wszystkie kanały i utworzy listę.

  1. Podłączenie do anteny TV naziemnej
  2. USB 2.0 do podłączenia odbiornika WI-FI
  3. USB 2.0 do podłączenia dysku do nagrywania i odtwarzania
  4. Wyjście kabla sieciowego
  5. Cyfrowe wyjście dźwięku do podłączenia kina domowego
  1. Wyjście kabla HDMI do podłączenia płaskiego telewizora
  2. Wyjście kabla SCART do podłączenia klasycznego telewizora
  3. Wyjście do kabla zasilania (`230V)
  4. Analogowe wyjście dźwięku do podłąćzenia kina domowego
   

  Podłączenie telewizora Skymaster 32”, 42”, 50” z wbudowanym dekoderem.

  1. Podłącz przewód z anteny do obioru telewizji naziemnej DVB-T do gniazda AERIAL IN w telewizorze.
  2. Podłącz przewód zasilający POWER do prądu i uruchom telewizor przyciskiem pilota POWER. Po krótkiej chwili na ekranie telewizora ukaże się menu - interfejs obsługi telewizora. Jeśli telewizor nie wyświetla interfejsu, źródło sygnału w telewizorze zostało źle wybrane. Sprawdź dokumentację telewizora w celu sprawdzenia ustawień.
  3. Podłącz telewizor z domową siecią LAN (Internet). Jedną końcówkę kabla podłącz do rutera a drugą do gniazda ETHERNET w telewizorze lub podłącz adapter WIFI, który wbudowany jest w telewizorze.
   

  Następnie urządzenie przeprowadzi użytkownika przez aktywację usługi. Należy zaakceptować Regulamin szczegółowy, który wyświetli się na ekranie telewizora. Urządzenie zeskanuje wszystkie kanały i utworzy listę.

  Telewizor SKYMASTER 32" 32SH1000-TNT
  Telewizor SKYMASTER 42" 42SF1000-TNT

  Telewizor SKYMASTER 50" 50SF1000-TNT

  1. Gniazdo HDMI 1
  2. Gniazdo HDMI 2 (opcjonalnie)
  3. Gniazdo HDMI 3
  4. Gniazdo Mini YPbPr typu minijack (wejście video)
  5. Gniazdo Mini AV typu minijack (wejście video)
  6. Złącze CI (Common Interface) na moduł dostępu
  7. Gniazdo USB (500 mA)
  8. Gniazdo zasilania sieciowego ~230V
  9. Gniazdo kabla sieciowego ETHERNET (do Internetu)
  10. Gniazdo do podłączenia słuchawek (wyjście Audio)
  11. Złącze SCART
  12. Gniazdo PC Audio (wejście Audio)
  13. Gniazdo wejścia VGA (wejście PC)
  14. Gniazdo antenowe RF ( do podłączenia sygnału TV naziemnej lub kablowej)
  15. Gniazdo COAXIAL (cyfrowe wyjście audio)
 • Jakie jest wymagane łącze do poprawnego działania kanałów IPTV? Czy Internet radiowy 10Mbit/s wystarczy?

  Internet radiowy 10Mbit/s powinien zapewnić odpowiednią jakość użytkowania.

 • jak zamawiać pakiety tntv i jak płacić?

  Użytkownik może w dowolnym dniu miesiąca podjąć decyzje o zakupie wybranego pakietu. Jednostką zakupu jest umowny miesiąc, który liczymy zawsze jako 31 dni oglądania wybranego pakietu. Aktywacja usługi odbywa się po zamówieniu usługi w interfejsie zakupowym urządzenia i zaksięgowaniu wpłaty na koncie podanym w menu.
  Użytkownik ma dwie możliwości zakupu usługi telewizji płatnej:
  • zasilenie swojego unikalnego konta Klienta podanego w menu dowolną kwotą i następnie dokonywanie zamówień, co znacznie przyspiesza udostępnienie zamówionego pakietu
  • dokonanie zamówienia w interfejsie odbiornika i zapłata w dowolny sposób (przelew bankowy, przelew na poczcie) na wskazane unikalne konto Klienta.

  Złozone zamówienie w interfejsie urządzenia ma okres ważnosci 7 dni. Po tym okresie zamówienie jest automatycznie anulowane jesłi nie zostało opłacone.
  Użytkownik w każdej chwili ma dostęp w interfejsie do informacji, z jakiej oferty obecnie korzysta i na jaki okres, do historii zakupów oraz może sprawdzić saldo swojego konta.

 • Czy można łączyć dowolne pakiety, które są dostępne w interfejsie zakupowym TNTV? Np. Pakiet Rodzinny oraz Pakiet Filmowy.

  Można kupić dowolne pakiety w każdym momencie. Nie ma możliwości wyboru pojedynczych kanałów poza pakietami.

 • Regulaminy
 • jak dokonać płatności za zamówienione pakiety tntv lub jak doładować swoje indywidualne konto?
   Należy:
  • wykonać przelew poprzez bankowość elektroniczną.
  • dokonać płatności gotówką przy użyciu wypełnionego formularza zapłaty w oddziale banku, na poczcie lub w placówkach z logo "Moje rachunki" lub "Wygodne Rachunki"
 • gdzie mogę sprawdzić moje aktualne saldo?

  Na swoim dekoderze lub telewizorze Skymaster z usługą TNTV.

  Każda zmiana salda na Twoim rachunku skutkuje wysłaniem na urządzenie Skymaster komunikatu. Jeśli wpłata jest zaksięgowana, na ekranie Twojego telewizora pojawi się wiadomość informująca o aktualnej wysokości salda oraz dacie i kwocie ostatniej zaksięgowanej wpłaty.

 • gdzie znajdę numer konta do wpłat i dane do przelewu?

  W menu telewizora Skymaster lub dekodera, w interfejsie zakupowym jest podany numer do wpłat za zamówione pakiety.

 • jak mogę się skontaktować w sprawie działania usług lub płatności?

  W przypadku płatności w pierwszej kolejności należy sprawdzić historię płatności i zamówień oraz stan konta w Interfejsie swojego urządzenia (dekodera lub telewizora).
  Przypominamy, że aktywacja usług odbywa się po zaksięgowaniu wpłat na koncie. Robiąc przelew na swoje indywidualne konto należy uwzględnić czas realizacji przelweu przez bank lub pocztę
  Zasilenie swojeg unikalnego konta Klienta podanego w interfejsie dowolną kwotą i następnie dokonywanie zamówień znacznie przyspiesza udostęnienie zamówionego pakietu.

  Infolinia:

  22 278 15 68

  Godziny pracy infolinii:

  poniedziałek - piątek: godz. 11-19 

  sobota - niedziela: godz. 11-18 


  e-mail: bok@skymastermedia.pl
  Adres korespondencyjny
  Skymaster Media Sp. z o.o. Sp. k.
  ul. Bokserska 43,
  02-690 Warszawa

 • aktualizacja oprogramowania w dekoderach i telewizorach skymaster

  Urządzenia w tle sprawdzają czy dostępne są najnowsze wersje oprogramowania a następnie sygnalizują dostępność nowego oprogramowania i pozostawiają użytkownikowi decyzję o jego aktualizacji. Warunkiem jest podłączenie urządzenia do Internetu.

  Możesz aktualizować oprogramowanie za pośrednictwem nosnika USB. Pobierz aktualne oprogramowanie i podłącz nośnik USB do urządzenia. Następnie wybierz w menu funkcję aktualizacji oprogramowania.

  tnt5_oprogramowanie_1.3.8.bin

 • czy można korzystać z usług telewizji tntv bez dekodera lub na innym dekoderze?

  Usługa Twoja Nowa Telewizja TNTV jest dostępna tylko za pośrednictwem dekoderów i telewizorów Skymaster. Urządzenia Skymaster umożliwiające odbiór TNTV posiadają stosowną informację na opakowaniu i w instrukcjach dla użytkownika.

 • czy mogę w dekoderze stworzyć listę swoich ulubionych kanałów?

  Można stworzyć własną liste kanałów. W tym celu naciśnij na pilocie przycisk MENU i wybierz zakładki "WYBIERZ SWOJE PROGRAMY" opcję "NOWA LISTA TV".

 • czy urządzenia posiadają blokadę kanałów kodem pin?

  Zabezpieczenie odbywa się z użyciem 4-cyfrowego PIN-u.

  Urządzenie posiada blokadę rodzicielską oraz PIN zakupowy. Użytkownik może zmienić ustawienia PIN-ów w interfejsie urządzenia. W przypadku PIN-u zakupowego musi jednak znać ostatni. Jeśli zapomni go, konieczny jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta (nr. infolinii podany jest na stronie).

  Numer PIN do treści dla dorosłych jest definiowany przez Operatora w Interfejsie Urządzenia. Zdefiniowany przez Operatora Numer PIN jest unikalny. Operator nie zna PIN-u Abonenta i nie ma możliwości jego odtworzenia. Abonent nie może samodzielnie zmienić Numeru PIN. Numer PIN jest nadawany jednorazowo do zamówionej usługi dla dorosłych. W przypadku kiedy Abonent zapomni numeru PIN, nie ma możliwości jego odtworzenia. Abonent może nadać nowy numer PIN wyłącznie przy kolejnym Zamówieniu tej oferty. Kolejny zakup tej oferty przedłuża czas jej oglądania o niewykorzystany wcześniej okres. Szczegóły w Regulaminie świadczenia usługi wideo na żądanie VOD oraz Regulaminie Promocji - Pakiet dla dorosłych.

 • czy dekoder sam się wyłączy

  Automatyczne wyłączenie zasilania

  Zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami zawartymi w dyrektywach Unii Europejskiej, zakupiony przez Państwa dekoder został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączenia zasilania. Jej działanie polega na przełączeniu dekodera w stan czuwania po okresie 3 godzin od ostatniego użycia. W praktyce oznacza to, że jeżeli w ciągu tego czasu do dekodera nie zostanie wydana żadana komenda za pomocą przycisków pilota zdalnego sterowania lub klawiatury na panelu przednim, odbiornik wyłączy sie. Moment wyłączenia dekodera zostanie poprzedzony (2 minuty wcześniej) stosownym komunikatem wyświetlonym na ekranie telewizora. Jednocześnie informujemy, że funkcja ta jest domyślnie aktywna w oprogramowaniu dedykowanym na kraje Unii Europejskiej, jednak na własne życzenie możecie ją Państwo wyłączyć za pomocą odpowiedniej funkcji w menu dekodera.

 • czy przez dekoder można słuchać radia?

  W ofercie TNTV znajdują się serwisy radiowe. Szczegóły w OFERCIE

 • W jaki sposób można przedłużyć limit czasu na korzystanie z pakietu bezpłatnego?

  Limit 120 godzin lub 12 miesięcy obowiązuje tylko w momencie kiedy klient nie korzysta z żadnego pakietu płatnego lub VOD. Wyłącza się i zeruje w momencie zakupu dowolnego, płatnego pakietu lub oferty VOD. Po wygaśnięciu ofert płatnych limit włącza się i nalicza czas od zera.

 • Czy można korzystać z telewizji TNTV poza granicami Polski?

  Nie można odbierać naszej telewizji poza granicami Polski. Akceptując regulamin Klienci zobowiązują się do korzystania z usługi jedynie na terytorium Polski.

 • do czego służą niektóre przyciski na pilocie?

  Pilot zdalnego sterowania do telewizorów Skymaster

  Pilot zdalnego sterowania do dekodera TNT T5

 • dekoder nie reaguje na pilota. co zrobić?

  Należy wymienić baterie lub wyłączyć i włączyć ponownie urządzenie.

 • do czego służy wejście usb w dekoderze?

  Gniazdo służy do podłączenia urządzenia z zewnętrznym dyskiem w celu nagrania i odtwarzania własnych nagrań oraz programów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

  Współpraca z zewnętrznym napędem USB

   W trakcie doboru i ekspoatacji napędu USB (dysk zewnętrzny, pamięć flash) należy zwrócić uwagę na to, aby napęd:
  • był zgodny ze standardem USB 2.0 i posiadał odpowiednie parametry prędkości zapisu i odczytu danych
  • posiadał najlepiej jedną partycję, sformatowaną w obsługiwanym formacie danych
  • jeśli zachodzi taka potrzeba (szczególnie w przypadku dysków twardych USB, które cechują się dużym zużyciem prądu), był zasilany z zewnętrznego zasilacza
  • nie był odłączany w trakcie operacji zapisu lub odczytu danych
  • nie był silnie zapełniony i pofragmentowany

  Używanie urządzeń niezgodnych z powyższymi zaleceniami może spowodować niepoprawną pracę odbiorników i w skrajnym wypadku może spowodować ich uszkodzenie. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody bezpośrednio lub pośrednio spowodowane jakimkolwiek problemami skutkującymi utratą nagrywanych lub edytowanych danych zgromadzonych na zewnętrznym napędzie USB podłączonym do odbiornika, jak również nie udziela gwarancji w odniesieniu di jakichkolwiek innych danych znajdujących się na podłączanym napędzie USB, w przypadku nieprawidłowego działania odbiornika

 • Czy jest możliwość nagrywania kanałów IPTV na dysk twardy poprzez port USB?

  Nie ma możliwości nagrywania kanałów IPTV.

 • Czy nagrania na dekoderze mają blokadę, czy można przenieść te nagrania np. na komputer?

  Nagrania są możliwe jedynie z kanałów DVBT. Nie można ich przenosić miedzy urządzeniami.

 • jak podłączyć dekoder do projektora?

  Za pomocą kabla HDMI.

 • parametry techniczne dekodera
  • Napięcie zasilania: 110-230VAC, 150-300VDC
  • Moc maksymalna: 30W
  • Moc maksymalna w standby: <1W
  • Poziom zakłóceń przewodzonych: zgodny z normą EN55022
  • Bezpiecznik główny: topikowy, 1.5A 250V, bezpiecznik termistorowy
  • Kabel zasilający: 2x 0.75mm2 1.2m, wtyczka płaska
  • Gniazda tylnego panelu:
  • / Audio Jack stereo 3.5mm
  • / Scart RGB/CVBS
  • / HDMI 1.2
  • / SPDIF CHINCH
  • / Ethernet 10/100 LED ACTIVE/LINK
  • / Wi-Fi USB 500mA 5V
  • / HDD USB 1100mA 5V
  • / RF INIEC 61169-2 Female
  • Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo)
  • Obsługa systemów SD/HD (MPEG2/MPEG4 H.264), DVB-T, DVB-T2, IPTV
  • Obsługuje pasmo: 6MHz, 7MHz lub 8 MHz
  • Obsługiwane rozdzielczości video: 576p, 720p, 1080i, Full HD 1080p
  • Temperatura pracy: 5 - 40ºC
  • Wilgotność względna: <95%
  • Waga netto: <kg
  • Wymiar obudowy 180mm x 110mm x35mm

  Wartości masy i wymiary nie są wartościami dokładnymi! Mając na względzie nieustanne podnoszenie funkcjonalności i jakości,
  producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian bez powiadomienia.

 • parametry techniczne telewizora

  Skymaster 32" 32SH1000-TNT

  • Rozmiar ekranu: 32" TFT LED panel
  • System odbioru TV cyfrowej:
   DVB-T + DVB-C Mpeg4 (h.264)
  • Proporcje ekranu: 16:9
  • Rozdzielczość: HD Ready 1366x768
  • Kąt widzenia: 170º (wys) x 160º (szer)
  • Jasność: 250 cd/m2
  • Kontrast: 3000:1
  • Kontrast dynamiczny: 3000000:1
  • Głośniki: 2x8W
  • VESA: 200x100/M6
  • Tryb obrazu: 4:3, 16:9
  • System odbioru: TV: PAL/SECAM
  • System odbioru dźwieku: B/G, D/K, I
  • Teletext, EPG, Subtitle
  • Tryb Hotelowy
  • Gniazda wejściowe/wyjściowe: HDMI 2x, SCART, CI,
   RF in, mini AV in, mini YPbPr, VGA,
   wyj. słuchawkowe, PC Audio in, USB
  • Pobór mocy w stanby: <0,5W.

  Skymaster 42" 42SH1000-TNT

  • Rozmiar ekranu: 42" TFT LED panel
  • System odbioru TV cyfrowej:
   DVB-T + DVB-C Mpeg4 (h.264)
  • Proporcje ekranu: 16:9
  • Rozdzielczość: HD Ready 1366x768
  • Kąt widzenia: 170º (wys) x 160º (szer)
  • Jasność: 250 cd/m2
  • Kontrast: 3000:1
  • Kontrast dynamiczny: 3000000:1
  • Głośniki: 2x8W
  • VESA: 200x100/M6
  • Tryb obrazu: 4:3, 16:9
  • System odbioru: TV: PAL/SECAM
  • System odbioru dźwieku: B/G, D/K, I
  • Teletext, EPG, Subtitle
  • Tryb Hotelowy
  • Gniazda wejściowe/wyjściowe: HDMI 2x, SCART, CI,
   RF in, mini AV in, mini YPbPr, VGA,
   wyj. słuchawkowe, PC Audio in, USB
  • Pobór mocy w stanby: <0,5W.

  Skymaster 50" 50SF1000-TNT

  • Rozmiar ekranu: 50" TFT LED panel
  • System odbioru TV cyfrowej:
   DVB-T + DVB-C Mpeg4 (h.264)
  • Proporcje ekranu: 16:9
  • Rozdzielczość: Full HD 1920x1080
  • Kąt widzenia: 170º (wys) x 160º (szer)
  • Jasność: 250 cd/m2
  • Kontrast: 3000:1
  • Kontrast dynamiczny: 3000000:1
  • Głośniki: 2x10W
  • VESA: 200x200/M6
  • Tryb obrazu: 4:3, 16:9
  • System odbioru: TV: PAL/SECAM
  • System odbioru dźwieku: B/G, D/K, I
  • Teletext, EPG, Subtitle
  • Tryb Hotelowy
  • Gniazda wejściowe/wyjściowe: HDMI 3x, SCART, CI,
   RF in, mini AV in, mini YPbPr, VGA,
   wyj. słuchawkowe, PC Audio in, USB
  • Pobór mocy w stanby: <0,5W.
 • Jaka jest rozdzielczość i bitrate nadawanych kanałów IPTV

  SD: 720p, 2,5Mbps, HD: 720p, 5Mbps.

 • Czy odbiornik obsługuje system HBB TV?

  Tak.

 • Ile pobierają danych z pakietu internetowego kanały IPTV w ciągu 1 godziny?

  Zakładając, że oglądasz TNTV non-stop z maksymalną jakością to 1 godzina oglądania wyniesie dla kanału SD: 1,125 GB a dla kanału HD: 2,25 GB

 • Czy odbiornik posiada kartę?

  Rozwiązanie jest bezkartowe.. Nie ma możliwości zastosowania innych kart obsługujących standardy DVB-T i IPTV.

 • czy monitor (nie telewizor), który nie obsługuje HDCP będzie współpracował poprawnie z dekoderem?

  Nie. Obsługa HDCP jest wymagana.

 • rozwiązywanie problemów technicznych
   
  Tu znajdziesz najnowsze oprogramowanie do dekodera i telewizorów z usługa TNTV.
  Pobierz oprogramowanie na nośnik USB, następnie podłącz go do urządzenia i aktualizuj dotychczasowe oprogramowanie.
   
 • reklamacje, naprawy i wymiana sprzętu (dekoder i telewizory)

  Wymiana wadliwego sprzętu lub naprawy w okresie gwarancyjnym odbywają się w oparciu o zasady gwarancji producenta.
  Prosimy zapoznać się z Kartą gwarancyjną dołączoną do urządzenia.

  Serwis
  Tel: +48 506 374 264
  Prosimy o kontakt w godzinach 08:00 - 16:00

  Informacje kontaktowe spółki
  Skymaster Sp. z o.o. Sp. k.
  Oddział Operacyjny w Szczecinie
  ul. Gryfińska 42
  70-772 Szczecin

 • jak otrzymać fakturę za zakupione pakiety?

  W celu zamówienia faktury prosimy o maila na adres bok@skymastermedia.pl z prośbą o wystawienie faktury. W zgłoszeniu nalezy podac wszystkie dane niezbedne do wystawienia faktury.